Diakonie ČCE - Středisko křesťanské pomoci v Praze

Dříve či později se musíme změřit a střetnout s křehkostmi a slabostmi v sobě i v druhých.

Cestou je vzájemné přijetí a respekt. Největší utrpení je to, co doléhá na duši, skličuje ji a odnímá lásku. Pocit zklamání či zrady vyjevuje zranitelnost, slabost a bezbrannost.

 

 

               

 Sledujte nás i na Twitteru 

Přihlášení uživatele

Kurz Silní rodiče - silné děti

29. 9. 2016

Zažíváte doma období prvního vzdoru nebo máte svého potomka v pubertě?

Připravili jsme pro vás další běh kurzu pro rodiče s názvem „Silní rodiče – silné děti“.

V 10 setkáních se dozvíte, co dítě potřebuje, kdy říkat jeho potřebám ANO a kdy už NE.

První setkání se koná 3. 10. 2016 od 17 hod.

Přihlásit se můžete na tel: 777 734 182 nebo rocovska.skp@diakonie.cz

Těšíme se na vaše zkušenosti!

Více informací naleznete: http://www.rodina.diakonie.cz/kurz-pro-rodice/

 

 

 

Poděkování za postní sbírku 2016

27. 6. 2016

Postní sbírka 2016

IRÁK

irák

Děkujeme Vám, že jste projevili solidaritu s lidmi v uprchlických táborech na severu Iráku. V letošní postní sbírce  jste ve Vašich sborech společně shromáždili

518 136 Kč.

Za vybranou částku pořídíme hygienické balíčky na jeden rok pro 800 rodin v táboře Dawdia a pro 12 škol v okresech Amedia a Zakho.

Děkujeme, že jste se zapojili!

 

Jarmark u Ludmily 2016

15. 6. 2016

Dne 15. 9. 2016 se na Náměstí Míru bude konat již 20. ročník Jarmarku u Ludmily. V současnosti jsou v plném proudu přípravy na tuto akci. Každoročně je jarmark tematicky zaměřen a pro tento ročník jsme ústředním tématem zvolili   "Duševní nemoc jako jiný životní rozměr". Bude zde k dispozici simulátor duševní nemoci a doprovodný program, kterým chceme přispět k destigmatizaci osob s duševním onemocněním.

Děkujeme Hudebnímu divadlu Karlín za podporu

16. 2. 2016

V prosinci proběhla v naší organizaci vánoční akce na pomoc lidem v nouzi. Děti ze sociálně slabých rodin, z azylového domu a lidé s duševním onemocněním mohli vyslovit jedno přání, které jsme se jim pokusili za pomoci veřejnosti splnit. Díky ochotě dárců a sponzorů nezůstalo ani jedno přání nevyslyšeno. Rádi bychom touto cestou poděkovali  Hudební divadlo Karlín za pomoc s naší vánoční akcí. Divadlo nám pomohlo splnit jedno z 86 přání a věnovalo 2 vstupenky na muzikál Addams Family pro naši klientku.

Děkujeme za ochotu přispění.

Ředitel Diakonie na Radiožurnálu

27. 1. 2016

Petr Haška, ředitel Diakonie, vítá zvýšení příspěvku na péči s poukazem na to, že příjemce sám může rozhodnout, jakou službu využije a bude za ni platit. Zároveň upozorňuje, že zatímco dotace na sociální služby (8 miliard korun ročně) jsou pod přísným drobnohledem kontrol, individuální příspěvek na péči (20 miliard korun ročně) žádné kontrole nepodléhá - to by se mělo změnit.

 

Vánoční akce přinesla radost

11. 1. 2016

Děkujeme všem, kteří se zapojili do vánoční akce a splnili přání mnoha našim klientům, především dětem v azylu a v sociálně slabých rodinách. Firma Linet, ,FIRMA EDWARDS , Farní sbor ČCE v Olomouci, Nadační fond ZŠ Londýnská Puštík Restaurace Řízkárna, MISHA/HAIR studio IKEA HANIM, , EDIFICE construction & consulting, s.r.o. a City Parking Group s.r.o

Stáhněte si příručku o bydlení seniorů.

19. 10. 2015

Praktickou příručku stahujte zde 2.2 MB

 Jsem tady ještě doma.pdf

 Více informací o projektu "Jsem tady ještě doma?" se můžete dočíst zde.

Hledáme dobrovolníky pro děti

4. 8. 2015

 Hledáme dobrovolníky pro projekt Dobrovolníci v rodinách.

Náplní dobrovolnické činnosti je pomoc dítěti při přípravě do školy, doučování, stanovení režimu dne a zprostředkování vhodně tráveného volného času. Děti vzhledem k náročné rodinné situaci mají závažné překážky zvládat tyto aktivity sami nebo s podporou rodičů.

 

Pozvánka na diskusní setkání: Reforma psychiatrické péče - výzva, nutnost, rizika

11. 3. 2015

Zveme Vás na diskuzní setkání Reforma psychiatrické péče: výzva, nutnost, rizika, které pořádá sdružení Občan v rámci cyklu "Dialogem k reformě" ve středu 18. března 2015 v 15 hod. v budově NHÚ AV ČR, Politických vězňů 7, Praha 1, 2. patro, místnost č. 7.

Dobrovolnictví - dobrodružství, které stojí za to

3. 12. 2014

V Diakonii ČCE - SKP v Praze máme dlouhodobě dobrovolnické projekty ve službách sociální prevence. Dobrovolníci se stali naší součástí a jejich pohled nezatížený profesionálním přístupem vnáší do služeb další neocenitelný rozměr.

Děkujeme všem dobrovolníkům za jejich pomoc a všem, kteří se chtějí o našich dobrovolnických projektech něco dozvědět, jsme připravili nové informační materiály.

 

 

 

 

 

 

                                              

Logo OPZ barevné

 

     

                                 

                                    logo_divoké_husy

  

  MČ Praha 10     

          

Praha Na Dlani

  

Kudyznudy.cz - tipy na výlet =

   

NAZEV WEBU
Diakonie ČCE Karlovarský kraj Ústecký kraj Liberecký kraj Královehradecky kraj Plzeňský kraj Jihočeský kraj Vysočina Pardubický kraj Jihomoravský kraj Olomoucký kraj Zlínský kraj Moravskoslezsky kraj Středočeský kraj Praha