Diakonie ČCE - Středisko křesťanské pomoci v Praze

Dříve či později se musíme změřit a střetnout s křehkostmi a slabostmi v sobě i v druhých.

Cestou je vzájemné přijetí a respekt. Největší utrpení je to, co doléhá na duši, skličuje ji a odnímá lásku. Pocit zklamání či zrady vyjevuje zranitelnost, slabost a bezbrannost.

 

 

               

 Sledujte nás i na Twitteru 

Přihlášení uživatele

Letní bláznění ve Stromovce

Letní bláznění ve Stromovce
22. 5. 2015

Oslavte s námi začátek prázdnin!

Dne 28. 6. 2015 od 14.00 hodin pořádáme  „Letní bláznění ve Stromovce“ u restaurace Šlechtovka – odpoledne plné zábavy, hudby, her a dalších bláznivin jako soutěž v jízdě na invalidním vozíku nebo běh v obleku stáří a jiné…Vystoupí přední česká bluegrassová kapela Monogram, známí hudebníci Steve a Eliška Walsh, skvělý instrumentalista Slávek Hanzlík a skupina irské hudby Fear Darrig.

Letní bláznění ve Stromovce je benefiční akce, jejímž záměrem je připravit pro návštěvníky Stromovky příjemné trochu bláznivé odpolednem pro celou rodinu s možností se zastavit, zrelaxovat, pobavit a zároveň se dozvědět něco o práci naší neziskové organizace Diakonie ČCE – SKP v Praze a projektu Dobroduš, který pomáhá lidem s duševním onemocněním. Jako ústřední téma jsme zvolili „Duševní nemoc jako jiný životní rozměr“. Chceme poukázat na situaci, kdy dnešní zrychlená doba klade na jedince velké nároky. Lidé se často dostávají do permanentního stresu, nenacházejí čas relaxovat a dochází k nárůstu osob trpících duševním onemocněním. Tito lidé mají vedle své nemoci, která je stigmatizuje, také deficity v sociálních dovednostech, jež přispívají k jejich sociální izolaci. Duševní onemocnění, pokud jej někdo dostane jako nálepku, znamená pro člověka stigma, že to je ON, kdo má doživotní diagnózu, se kterou se nedá nic dělat. Když člověk onemocní, je mu zajištěna medicínská péče, má léky, má svého psychiatra. Ale kromě toho má také svůj život, který se změnil. Chtěli bychom tak bourat bariéry a stigma, které toto onemocnění přináší a umožnit široké veřejnosti dozvědět se více o tomto tématu zajímavou a zábavnou formou.

 Podpořeno grantem z Norska.

 

 

 

 

 

 

 

                                              

Logo OPZ barevné

 

     

                                 

                                    logo_divoké_husy

  

  MČ Praha 10     

          

Praha Na Dlani

  

Kudyznudy.cz - tipy na výlet =

   

NAZEV WEBU
Diakonie ČCE Karlovarský kraj Ústecký kraj Liberecký kraj Královehradecky kraj Plzeňský kraj Jihočeský kraj Vysočina Pardubický kraj Jihomoravský kraj Olomoucký kraj Zlínský kraj Moravskoslezsky kraj Středočeský kraj Praha